HomeAkceOscarový týden

Oscarový týden

V neděli 24. února budou slavnostně uděleny Oscary za rok 2018, které jsou považovány za nejprestižnější filmová ocenění na světě. Jelikož se program Oscarového týdne vytvářel ještě před udílením samotných cen, od 12. do 19. března budete moci v kině Sféra vidět snímky, které mají nejvíce nominací nebo největší šanci na některou z hlavních cen. Filmy promítáme za nižší vstupné, členové filmového klubu, studenti a děti do 15 let budou moci navíc uplatnit slevu ve výši 20 Kč. 

V programu naleznete filmy Roma a Favoritka, které mají nejvíce nominací. První z nich by mohl obdržet cenu za nejlepší režii, a dokonce i za nejlepší snímek loňského roku. Druhý zmiňovaný je pak považován za favorita v kategorii za nejlepší scénář a ženské herecké výkony.

Chybět nebudou ani filmy Zelená kniha a Bohemian Rhapsody, které si odnesly Zlaté glóby ve dvou hlavních kategoriích pro nejlepší filmy. Oba tyto filmy mohou přinést vítěze také v mužských hereckých kategoriích. O svého druhého Oscara bude bojovat ve vedlejší roli Mahershala Ali a za roli Freddieho Mercuryho si bude chtít další ocenění odnést Rami Malek.

V rámci přehlídky můžete vidět také snímek BlacKkKlansman, který je favoritem v kategorii pro nejlepší adaptovaný scénář a také režisérskou prvotinu Bradleyho Coopera Zrodila se hvězda, která by mohla obdržet svého Oscara minimálně za titulní píseň „Shallow“.

Roma

Drama

Nepřístupné do 15 let | 135 min.

Kino Sféraúterý19.03.201919:30titulkyOscarový týden (FK)110 / 90 Kč

Zatím nejosobnější projekt oscarového režiséra a scenáristy Alfonsa Cuaróna (Gravitace, Potomci lidí, Mexická jízda), film Roma, sleduje dívku Cleo (Yalitza Aparicio), která pracuje v domácnosti středostavovské rodiny ve čtvrti Roma v Mexico City. Jako v propracovaném psaníčku ženám, které ho vychovaly, vzpomíná Cuarón na vlastní dětství a vytváří živý a procítěný portrét domácích konfliktů a společenské hierarchie v politickém chaosu 70. let.


kino Sféra


 

 2019 © Kulturní centrum Turnov, All Rights reserved