HomeAkceUmění v kině

UMĚNÍ V KINĚ 2018/19

V sezóně 2018/19 můžete na plátně kina Sféra vidět záznamy nejlepších operních představení předchozích let z věhlasné Metropolitní opery v New Yorku, přímé přenosy baletních představení z londýnského Royal Opera House a nově i dvojici činoherních divadel z National Theatre v Londýně.

Vstupenka na operu stojí 300 Kč a balet i divadlo můžete vidět za 250 Kč. Pokud si ale najednou zakoupíte vstupenky alespoń na pět představení z řady "Umění v kině", každá z těchto vstupenek bude o 50 Kč levnější.

Ke každému titulu je k dispozici tištěný divácký program, kde se dozvíte podrobnosti o představení i pěvecké, herecké, případně taneční obsazení.

Takové jsou všechny | Wolfgang Amadeus Mozart

Opera

245 min.

Kino Sférasobota23.03.201917:30titulkyOpera v kině300 / 250 Kč

James Levine řídí Mozartovu operu o svádění, věrnosti a lásce, která se v originále jmenuje „Così fan tutte“. Obsazení je plné mladých pěveckých hvězd. V režii Lesleyho Koeniga se v rolích sester Fiordiligi a Dorabelly představí Susanna Phillips a Isabel Leonard. Matthew Polenzani a Rodion Pogossov ztvární jejich snoubence a Danielle de Niese podnikavou služebnou Despinu. Opera se v MET v minulém roce dočkala nového, moderního zpracování zasazeného do poloviny 20. století, promítána bude ale starší a tradiční inscenace z roku 2014.

Rusalka | Antonín Dvořák

Opera

195 min.

Kino Sférasobota20.04.201919:30titulkyOpera v kině300 / 250 Kč

Česká opera Rusalka má své jisté místo v bohatém repertoáru Metropolitní opery. Renée Fleming se představila v jedné ze svých stěžejních rolí a zazpívala ve Dvorˇákoveˇ jímavé pohádkové opeře slavnou árii o měsíčku. Pod taktovkou maestra Yannicka Nézet-Séguina, který byl letos jmenován do pozice nového hudebního ředitele Metropolitní opery roli, Prince ztvárnil tenorista Piotr Beczala a Ježibabu Dolora Zajick.

Trojprogram: Wheeldon / Sidi Larbi / Pite

Balet

195 min.

Kino Sféračtvrtek16.05.201920:15Balet v kině250 / 200 Kč

Současná tvář Královského baletu se představí v dílech tří současných předních choreografů. Choreografie V průběhu zlaté hodiny Christophera Wheeldona je postavena na sedmi dvojicích, které se různě oddělují a mísí mezi sebou, a na hudbu Vivaldiho a Bossa vytvářejí bohaté barvy jako světlo zapadajícího slunce. Reprízované Vzorce letu Crystal Piteové přinesou velký taneční ansámbl a známou hudbu Goreckého z jeho Symfonie smutných písní jako hluboké a vášnivé zamyšlení nad migrací. Mezi oběma choreografiemi je zařazeno nové dílo, jež pro Královský balet vytvořil jako svou aktuální práci Sidi Larbi Cherkaoui.

Romeo a Julie

Balet

185 min.

Kino Sféraúterý11.06.201920:15Balet v kině250 / 200 Kč

Věčný příběh Shakespearových milenců je znám na celém světě. Od premiéry Romea a Julie v roce 1965 v Královském baletu patří choreografie Kennetha MacMillana ke klasickým dílům moderního baletu.

Choreografie vyjadřuje emoce dvou mladých lidí, kteří se do sebe zamilovali navzdory překážkám, jež zapříčiní tragický konec jejich příběhu. Obnovené inscenace dávají novým tanečníkům příležitost interpretovat nešťastné milence. Celý soubor se podílí na barvitosti a životě renesanční Verony, kde se živé dění na tržišti promění v souboj a rodinný konflikt přinese tragédii Montekům i Kapuletům.


kino Sféra


 

 2019 © Kulturní centrum Turnov, All Rights reserved