HomeAkceUmění v kině

UMĚNÍ V KINĚ 2018/19

V sezóně 2018/19 můžete na plátně kina Sféra vidět záznamy nejlepších operních představení předchozích let z věhlasné Metropolitní opery v New Yorku, přímé přenosy baletních představení z londýnského Royal Opera House a nově i dvojici činoherních divadel z National Theatre v Londýně. Novinkou pro jaro 2019 je také trojice vysoce hodnocených dokumentů o výtvarném umění.

 

Klimt & Schiele - Erós a Psyché

Dokument

Nevhodné do 12 let | 90 min.

Kino Sféraneděle26.05.201917:00titulkyUmění v kině130 / 115 Kč

Rok 1918 nepřinesl jen konec světové války, ale také úmrtí proslulých malířů Gustava Klimta a Egona Schieleho. Oba dva jsou synonymem “zlaté éry” Vídně a oba dva způsobili ve výtvarném světě revoluci. O jejich obrovském talentu, snech, ale i skandálech a posedlostech vypráví dokument Klimt & Schiele - Eros a Psyché. Snímek diváky provede nejslavnějšími kulturními prostory rakouské metropole - galeriemi Albertina, Belvedere, prostory Uměleckohistorického muzea, Muzea Leopoldových nebo Muzea Sigmunda Freuda.

Romeo a Julie

Balet

185 min.

Kino Sféraúterý11.06.201920:15Balet v kině250 Kč

Věčný příběh Shakespearových milenců je znám na celém světě. Od premiéry Romea a Julie v roce 1965 v Královském baletu patří choreografie Kennetha MacMillana ke klasickým dílům moderního baletu.

Choreografie vyjadřuje emoce dvou mladých lidí, kteří se do sebe zamilovali navzdory překážkám, jež zapříčiní tragický konec jejich příběhu. Obnovené inscenace dávají novým tanečníkům příležitost interpretovat nešťastné milence. Celý soubor se podílí na barvitosti a životě renesanční Verony, kde se živé dění na tržišti promění v souboj a rodinný konflikt přinese tragédii Montekům i Kapuletům.

Prado - sbírka plná divů

Dokument

Nevhodné do 12 let | 90 min.

Kino Sféraneděle16.06.201917:00titulkyUmění v kině130 / 115 Kčvstupenky

Kdyby tak muzea mohla vyprávět! Nový dokument o slavném španělském Museo del Prado má přesně tento cíl. Slavná budova v Madridu slaví 200 let existence a ve výpravném snímku přibližuje svůj příběh. Putování španělskou metropolí odhaluje nejen to nejlepší z obřích muzejních sbírek, ale i šest století španělského národa. Dějiny vyprávěné uměním, přes osm tisíc muzejních exponátů včetně děl od géniů jako Goya, El Greco, Velázqueznebo Rubens, Tizian či Bosch, přesně to je nový dokument Prado – sbírka plná divů.


kino Sféra


 2019 © Kulturní centrum Turnov, All Rights reserved