FILMOVÝ KLUB

Projekce filmového klubu, v současnosti nazvaného "SFÉRA+", probíhají v Turnově již několik desetiletí. Pravidelně každé úterý od 19:30 promítáme "artové" snímky, které se těší vysokému hodnocení kritiků a často se účastní prestižních světových festivalů.

Každou projekci zahájí úvodní slovo, kde vám představíme promítaný film, autory a pozveme na další promítání. Vstupenka na projekci filmového klubu stojí standardně pouze 120 Kč, což je výrazně méně než na filmy ve standardním programu. Pro děti do 15 let, studenty a seniory nad 65 let platí zlevněné vstupné 100 Kč.

Za 60 Kč si ale můžete zakoupit průkazku filmového klubu, která s platností jednoho kalendářního roku poskytuje znížené vstupné 90 Kč.

Nebe

Nebe

Dokument

Délka: 71 min.

Kino Sféra

Úterý

28.09.2021

19:30

Nevhodné do 12 letcz

Filmový klub

Nebe je celovečerní dokumentární snímek novináře Tomáše Etzlera. Každodenní syrová realita, kterou Tomáš v Číně sedm let na vlastní kůži zažíval, ve filmu silně kontrastuje s mikrosvětem, který objevil v malé vesnici na severovýchodě Číny.

Detail

Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

Drama

Délka: 101 min.

Kino Sféra

Úterý

05.10.2021

19:30

Nepřístupné do 15 let (věk nutno ověřit)tit

Filmový klub

Je rok 1995 a Aida pracuje jako překladatelka pro OSN ve Srebrenici. Její rodina je mezi tisícovkami místních, kteří hledají v „bezpečné zóně" OSN útočiště před srbskou armádou. Pár hodin od míst, kde s oblibou trávíme letní dovolené, se schyluje ...

Detail

Víkend na chatě

Víkend na chatě

Drama / Komedie

Délka: 118 min.

Kino Sféra

Úterý

12.10.2021

19:30

Nevhodné do 12 lettit

Filmový klub

Stará láska nerezaví a dávné křivdy se jen tak nehojí – rčení jehož pravdivost stoupá s mírou vypitého alkoholu. Tahle finská komedie o partě přátel, jež se po letech znovu schází na chatě na víkendové oslavě 35. narozenin, vás o ...

Detail

Kino Sféra a Letní kino Turnov