HomeAkceUmění v kině

UMĚNÍ V KINĚ 2019/20

O tom, že kino neslouží pouze k běžným filmovým projekcím, ale také k přenosům velkolepých kulturních událostí z celého světa, se můžete přesvědčit v radě programů pod značkou "Umění v kině". Ta obsahuje přenosy a záznamy oper, baletů, ale také činoherkoncertů a vysoce hodnocených dokomentů o výtvarném umění a světových umělcích.


OPERA V KINĚ 2019/20

V sezóně 2019/20 se můžete těšit na pět úchvatných operních záznamů z věhlasných evropských operních scén. V programu naleznete opery velkých hudebních mistrů Giuseppe Verdiho, Wolfganga Amadea Mozarta, Vincenza Belliniho a Richarda Strausse. Do jednotlivých produkcí operních domů jsou obsazeny velké hvězdy světové opery, včetně oblíbeného tenoristy Jonase Kaufmanna. Všechny opery obsahují české titulky.


BALET V KINĚ 2019/20

V kině Sféra můžete vidět kompletní sezónu všech šesti přímých přenosů z Royal Opera House. Jeden z nejslavnějších baletních souborů na světě představuje pestrý program, kde nebudou chybět tradiční oblíbené tituly Labutí jezero, Šípková Růženka a Coppélia. Těšit se ale můžete také na dva unikátní přenosy světových premiér Dante Projekt a Violoncellistka / Tance ve skupinách. Celou sezónu zahájí smíšený baletní "trojprogram", který představí obrovskou šíři a bohatství repertoáru Královského baletu.

Vánočním dárkem pro všechny baletní nadšence, ale také pro širokou veřejnost, se v prosinci stane záznam pohádkového baletu Louskáček. Záznam pochází z přímého přenosu v roce 2016 a není součástí abonentní řady. Baletní abonenti si ale mohou vstupenku zakoupit za zvýhodněnou cenu. Přenosy baletů nejsou titulkované.


kino Sféra


 2020 © Kulturní centrum Turnov, All Rights reserved